Przejdź do treści
Strona główna - News - Czym są prebiotyki

Czym są prebiotyki

  Przebiotyki

  Czym są prebiotyki?

  Prebiotyki są to składniki żywności, które nie podlegają trawieniu, ale selektywnie stymulują rozwój/aktywność metaboliczną określonych, dobroczynnych bakterii bytujących w okrężnicy. Istnieje 5 podstawowych kryteriów klasyfikacji składników żywności jako prebiotyków:

  Oporność na trawienie w górnych odcinkach przewodu pokarmowego – prebiotyki są̨ nietrawione/częściowo trawione w górnym odcinku przewodu pokarmowego, dzięki czemu docierają do jelita grubego!

  Fermentacja prowadzona przez mikrobiotę jelitową: Prebiotyki docierają do jelita grubego, gdzie są selektywnie fermentowane przez korzytsne bakterie!

  Korzystny wpływ na zdrowie: Fermentacja prebiotyków prowadzi do zwiększenia ekspresji/zmiany w składzie SCFA, zwiększenia masy kałowej, umiarkowanej redukcji pH jelita grubego, zmniejszenia azotowych produktów końcowych i enzymów fekalnych oraz do poprawy systemu immunologicznego, co oczywiście korzystnie wpływa na zdrowie organizmu.

  Selektywna stymulacja wzrostu probiotyków: prebiotyki stymulują wzrost/aktywność probiotyków, związanych z dobrym samopoczuciem i zdrowiem organizmu!

  Zachowują stabilność w różnych warunkach przetwarzania żywności; prebiotyk musi zachować stabilność w różnych warunkach przetwarzania żywności tak, aby pozostać́ nienaruszonym/niezdegradowanym/chemicznie zmienionym i dostępnym do metabolizmu bakterii w jelitach !

  Doceń właściwości PREBIOTYKÓW z Lifeup ENTERO i Lifeup TRAVIO

  Prebiotyki